WINKOLEKCJA POLECA

Wina dla zakochanych

2022-02-04 00:00:00

Jak Walentynki, to zdecydowanie kieliszek dobrego wina w towarzystwie ukochanej osoby!

fot. Shutterstock

Walentynki można świętować na wiele sposobów. Niezawodnym jest kieliszek dobrego wina w towarzystwie ukochanej osoby. Jakie wino wybrać na tę specjalną okazję? Polecamy kilka namiętnie walentynkowych etykiet od producentów będących ikonami światowego winiarstwa.
WHISPERING ANGEL od CHÂTEAU D`ESCLANS – Whispering Angel, czyli Szepczący Anioł, to seria wspaniałych, różowych win łączących ekspresję z subtelnością i elegancją, stawiająca je na najwyższym winiarskim piedestale. Od najlepszych winogron, poprzez staranną winifikację, wyjątkową jakość win, aż po artystyczny wręcz design butelek – wszystko to jest starannie przemyślane i wykonane, stanowiąc kompletną całość.
ROCK ANGEL od CHÂTEAU D`ESCLANS – eleganckie i intensywne rosé z ponad 20-letnich krzewów.

VOLUNTE MONTEPULCIANO D'ABRUZZO od THE WINE PEOPLE – o pięknym purpurowym kolorze, będące kwintesencją włoskiego czerwonego wina, z aromatami wiśni, jeżyn, ziół i przypraw.

VITARÁN CRIANZA od CASTILLO DE MENDOZA – biologiczne wino o głębokim, czerwonym kolorze z rudymi refleksami, z wyczuwalnymi aromatami jeżyn i śliwek, podkreślone nutami wanilii i cynamonu.

RITME RED od RITME – biologiczne wino, które powstaje z owoców zbieranych w starych winnicach Prioratu, leżących na wysokości 300 do 750 metrów. Uzyskało wysoką ocenę prestiżowego magazynu winiarskiego Wine&Spirits (92 pkt na 100).

PINOT NOIR od ALOIS LAGEDER – wino o jasnorubinowej barwie, z aromatami malin, wiśni i przypraw, idealne do świętowania wyjątkowych okazji.

MUSAR JEUNE RED od CHATEAU MUSAR – biologiczne wino, z wyczuwalnymi aromatami jagód, fiołków, wiśni i czerwonych porzeczek z nutami czarnych porzeczek i śliwek. Zobacz również: